Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

Jakie są ogólne zalecenia instalacyjne?

Podstawowe zalecenia instalacyjne

Swiat

Lokalizatory GPS produkowane i dostarczane przez naszą firmę są bardzo łatwe w instalacji. W zależności od typu wybranego zestawu startowego do monitoringu GPS należy przeprowadzić inne czynności instalacyjne. Jest jednak kilka ogólnych zasad, które należy stosować przy instalacji dowolnego zestawu.

Najważniejsze zalecenia !!!
- Zasilanie lokalizatora GPS podłączone "przed stacyjką"
- Brak elementów metalowych ponad lokalizatorem GPS
- Lokalizator GPS w pozycji "nalepką z numerem seryjnym do góry"
- Lokalizator GPS instalować "z dala od źródeł ciepła"
- Nie zaklejać obudowy taśmami mocującymi na płaszczyznach z naklejkami producenta (góra i dół)
- Chronić przed wilgocią - obudowa nie jest wodoszczelna.
- Nie przyklejać anten GPS i GSM do obudowy lokalizatora.

Stałe zasilanie
Lokalizator GPS musi być podłączony do instalacji elektrycznej pojazdu lub maszyny na stałe. Oznacza to, że ma pozostać zasilony nawet po zatrzymaniu i zaparkowaniu pojazdu. W trakcie postoju lokalizator GPS też przesyła dane i kontroluje stan pojazdu. Zasilanie musi być więc stałe i pewne.

Źródła ciepła
Lokalizator GPS musi być zainstalowany z dala od źródeł ciepła w samochodzie. Instalacja w bezpośrednim sąsiedztwie takich źródeł może spowodować uszkodzenie procesora znajdującego się w nadajniku GPS.

Mocowanie
Lokalizator GPS nie musi być zamocowany. Jeżeli instalujący zdecyduje się na zamocowanie go w pojeżdzie to musi pamiętać o tym że:
- Nie wolno zaklejać obudowy taśmami mocującymi na płaszczyznach z naklejkami !!!
- Nie wolno odklejać podkładek dystansowych z obudowy zapewniających wentylację
- Mocowanie na taśmę dwustronnie klejącą dopuszczalne jest tylko do płaszczyzn obudowy wolnych od naklejek producenta (boki)
- Należy zapewnić swobodny przepływ powietrza wokół obudowy - nie zakrywać !!
- Nie wolno przyklejać do obudowy innych elementów (anteny, czytniki CAN, zasilacze, inne)
Nie zastosowanie się do tych zasad instlacji może skutkować utratą gwaracji

Polożenie anteny GSM
Lokalizator GPS posiada zewnętrzną antenę GSM. Jest to antena prętowa przykręcana bezpośrednio do obudowy lub antena na kablu. W obu tych przypadkach należy zadbać o to aby:
- była prawidłowo dokręcona do obudowy
- bagnet anteny nie może znajdować się w bazpośredniej bliskości elementów metalowych nadwozia
- antena na kablu nie może być przyklejona do elementu metalowego pojazdu
Prawidłowe położenia anteny GSM ma duży wpływ na warunki propagacyjne a co za tym idzie na prawidłową transmisję danych na serwer.

Możliwe zakłócenia magnetyczne
Nasze urządzenia wymagają zainstalowania z dala od bezpośredniego oddziaływania pól magnetycznych. Nie powinno się ich instalować w bezpośredniej bliskości CB-Radio, przetwornic napięcia czy przekaźników. Tego typu urządzenia mogą mieć wpływ na stabilność pracy.
Uwaga: Bezpośrednia bliskość pól magnetycznych prowadzić może do rozprogramowania się procesora znajdującego się z lokalizatorze GPS. Zalecemy szczególną uwagę w wyborze miejsca instalacji.

Możliwe zakłócenia elektryczne
Nasze urządzenia są przystosowane do pracy w instalacjach elektrycznych pojazdów, w których poziom zakłóceń elektrycznych jest zgodny z obowiązującymi normami. W takiej instalacji lokalizatory pracują stabilnie i bez problemów. Niestety w starszych pojazdach lub w takich w których znajdują się niesprawne elementy mogą pojawiać się zakłócenia przekraczające te normy. Ich źródłem jest często prądnica czy układ zapłonowy. W takim wypadku należy zadbać o dokłócenie instalacji na wejściu zasilającym lokalizator GPS. Do tego celu należy stosować odpowiedznie kondensatory odkłócające i ewentualnie dławiki.
Uwaga: Praca lokalizatora GPS w zakłóconej instalacji elektrycznej może doprowadzić do niestabilności w wysyłaniu danych lub do jego uszkodzenia.

Dobre miejsca na instalacje GPS
Miejsce instalacji
Z racji tego, że nasze urządzenia posiadają wewnętrzną antenę GPS powinny zostać zainstalowane w miejscu, które nie jest przykryte blachą od góry. Taka sytuacja mogłaby doprowadzić do zaniku sygnału GSP z satelit tegu systemu. W takim wypadku nie będzie możliwe prawidłowe określenie pozycji geograficznej monitorowanego obiektu. Ponadto musi być to miejsce suche - obudowa nie jest wodoszczelna.

Najlepszy wybór
Z naszych doświadczeń wynika, że najlepsze do zainstalowania lokalizatora GPS jest miejsce znajdujące się pod plastikową obudową przedniego podszybia pojazdu. Urządzenie należy umieścić w miejscu oddalonym od żródeł pól magnetycznych i nie osłonieętym od góry elmentami blaszamymi nadwozia.

Dodatkowe pytania


Miłek     napisał dnia 2013-10-09 09:35:32

Zauważyłem, że lokalizator mL300-1p działa stabilniej, jeżeli jest zwrócony nalepką z numerem seryjnym do góry. Zapewne z tej strony znajduje się antena GPS. Wtedy zupełnie nie gubi sygnału z satelitów.
Maciek     napisał dnia 2016-12-01 16:07:56

Mam trzy pytania; 1. Czy można mimo wszystko zamontować ten lokalizator za stacyjką, tak aby nie powodował stopniowego rozładowywania akumulatora, powiedzmy że zrezygnuje z danych o położeniu samochodu który będzie unieruchomiony? 2. Czy po roku opłaconego abonamentu można zrezygnować z dalszego jego opłacania, czy po prostu nie ma żadnych zobowiązań dotyczących długości trwania umowy na abonament? 3. Czy historia tras zapisanych jest na serwerze dostępna bezterminowo, np. po trzech miesiącach od wykonania trasy?
Monitoring GPS     napisał dnia 2016-12-01 16:11:36

1. Tak. Pobór prądu jest tak mały, że nawet przed stacyjką nie się nie stanie akumulatorowi 2. Tak. Po roku można bez konsekwencji zrezygnować. Lokalizator pozostaje oczywiście na własność po stronie klienta. 3. Tak. # miesiące na podstawowym serwerze a potem w archiwum. A więc 3 x tak


Dodaj swoją wypowiedź lub zadaj pytanie


Twój nick lub imię

Treść wypowiedzi


Ile jest pięć dodać dziesięć ?
ramka_3_tlo_3