Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

Komunikacja tekstowa z kierowcami

Wysyłanie wiadomości SMS do kierowców jest bezpłatne


Zarządzanie flotą pojazdów to często konieczność wymiany informacji tekstowej z kierowcami i innymi pracownikami w terenie. System monitoringu GPS pozwala na taką komuikację bezpośrednio z systemu. Jest ona całkowicie bezpłatna i nielimitowana. Nie potrzeba w tym celu instalować specjalnych i drogich terminali tekstowych. Nasz program wykorzystuje do tego telefon komórkowy kierowcy. Poniższy artykuł opisuje działanie tej funkcji.

Fragment mapy SMS
Aby skorzystać z tej funkcji należy:
Dopisać kontakt telefoniczny do bazy
Przydzielić kontak do kierowcy
Przydzielić kierowcę do pojazdu

Opiszemy teraz kolejne fazy tej konfiguracji w taki sposób, aby każdy urzytkownik naszego programu do monitorowania pojazdów wiedział jak to zrobić.

Dopisanie kontaktu telefonicznego do bazy

W pierwszej kolejności należy wprowadzić dane kontaktowe osoby z która będziemy wymieniać wiadomości tekstowe. W tym celu należy zalogować się w programie i przejść do Menu > Obiekty > Kontakty > Lista kontaktów. Tu znajduje się miejsce z listą kontaktów. Należy kliknąć na link "Dodaj nowy kontakt" i dopisać dane. Należy w tym momencie zwrócić uwagę na format numeru telefonu. Musi on zaczynać się od znaków "+48". Tylko taki numer jest traktowany przez system za prawidłowy.

Menu - lista kontaktów Dodaj nowy kontakt

Przydzielenie kontaktu do kierowcy a kierowcę do pojazdu

Aby program rozumiał gdzie ma wysłać SMS-a należy przydzielić kontakt do kierowcy. Następnie należy przypisać kierowcę do pojazdu. Aby to zrobić proszę zapoznać się z tym artykułem który opisuje jak można to zrobić.

Ikona SMS


Po tych zabiegach konfiguracyjnych można już wysyłać SMS-y do kierowców. Możliwe jest to bezpośrednio z listy kierowców lub z dowolnej listy na której znajduje się ikona komunikacji SMS.Kliknięcie ikony komunikacji SMS powoduje otrwarcie okna komunikacyjnego. To okno zawiera historię komunikacji SMS z kierowcą w kolejności od najmłodszej. Okno komunikacyjne odświeża się samo co 10 sekund lub można wykonać to ręcznie odpowiednią ikona na pasku.

Okno komunikacji SMS

Obrazek powyżej pokazuje takie okno komunikacyjne. Mamy tam wszystkie wiadomości wysyłane i odbierane. Nasz program do monitoringu GPS posługuje się własną bramką SMS i specjalnym oprogramowaniem do niej. Dzięki temu kierowca może w odpowiedzi na otrzymanego SMS-a z naszego systemu wysłać wiadomość na numer naszej bramki SMS. Wiadomość zostanie odebrana i dostarczona do okienka komunikacyjnego. Jest to więc program do komunikacji tekstowej w obie strony. Nie pobieramy od wysłanych SMS-ów dodatkowych opłat. Nie ma też limitów w ilości wysłanych wiadomości.
Komentarze


Kaja     napisał dnia 2012-10-31 18:19:24

Czy to oznacza, że mogę wysyłać dowolna ilość SMS-ów do kierowców zupełnie bezpłatnie ? Nie ma żadnych ograniczeń ?Monitoring GPS     napisał dnia 2012-10-31 19:24:35

Wysyłanie SMS-ów do kierowców jest całkowicie bezpłatne i niczym nie ograniczone. Jest to funkcja pozwalająca na komunikację tekstową z kierowcami bez konieczności stosowania drogich terminali. Rolę terminala pełni telefon komórkowy kierowcy. Rozwiązanie to jest tanie i skuteczne.Kaja     napisał dnia 2012-11-03 15:53:39

A jak wygląda kwestia wysyłania SMS-ów za granicę? Czy to też jest bezpłatne ?Monitoring GPS     napisał dnia 2012-11-03 15:58:27

Tak. Wysyłanie SMS-ów do kierowców znajdujących się za granicą też jest wliczone w nasz abonament. Nie pobieramy z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat.

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?ramka_3_tlo_3