Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

Dokładna kontrola poziomu temperatury

Interaktywny wykres dla monitorowanego pojazdu


Monitoring GPS to nie tylko kontrola położenia geograficznego samego pojazdu. To też kontrola różnych innych jego parametrów. Jednym z nich jest parametr poziomu temperatury. Najczęściej kontroluje się temperaturę w ładowni pojazdu ale nie jest to regułą. Można kontrolować temperaturę w komorze silnika, temperaturę cieczy chłodzącej czy temperaturę w kabinie kierowcy. Istnieje tu pełna dowolność. Funkcje opisane poniżej są wspierane przez lokalizatory mL300-CAN , mL300-Sonda oraz mL900-8p. Oczywiście, aby można było wykonywać kontrolę i rejestrację poziomu temperatury konieczny jest odpowiedni czujnik. Lokaliazator mL300-1p będący podstawą zestawu "Monitoring Standard" nie posiada funkcji pomiaru temperatury.
Opisywany widok danych ma na celu pokazanie dokładnie wszystkich wykonanych i zapisanych w naszej bazie danych na interaktywnym wykresie. Dzięki temu można dokładnie przeanalizować ich historię.

Menu - temperatura wykres

Po zalogowaniu się w naszym programie do monitorowania flot pojazdów należy przejść do Menu > Czujniki > Pomiar temperatury > Wykres poziomu temperatury. W tym momencie ukaże się strona przygotowana do obrazowania danych. Znajdują się tam kontrolki do wyboru zakresu czasowego danych, lista pojazdów oraz miejsce na wykres. Należy wybrać zakres czasowy i kliknąć na wybrany pojazd. Ukażą się dane tak jak to widać na obrazku poniżej.

Temperatura wykres

Wyrysowany został wykres pokazujący przebieg temperatury w czasie. Jest to pełna historia zapisów w naszej bazie. Na wykresie widać punkty pomiarowe. Po najechaniu na nie kursorem i odczekaniu chwili ukaże się dymek z informacją o dacie i godzinie wykonania pomiaru. Jest to niesłychanie pomocne przy analizie tego co działo się z temperaturą monitorowanego samochodu.


Temperatura wykres dymek


Jedna istotna uwaga. Lokalizatory GPS naszej produkcji posiadają zaawansowany algorytm wykrywania ruchu i postoju pojazdu. Dzięki temu, gdy pojazd stoi w miejscu nie przesyłamy na serwer danych o położeniu geograficznym. Przysyłamy tylko dane o innych parametrach takie jak na przykład poziom temperatury. Wobez tego, gdy analizujemy dane dotyczące temperatury na widokach z mapą, nie są dokłdnie obrazowane zdarzenia jakie miały miesce w trakcie postoju pojazdu. Widać je dopiero w omawianym widoku. Jeżli więc w trakcie wielogodzinnego bezruchu pojazdu będzie miała miejsce awaria chłodzenia ładunku, to ustalenie dokładnego czasu tego zdarzenia będzie możliwe właśnie na tej stronie.

Materiał video
Jest też dostępny materiał video pokazujązy jak działają opisane tu funkcje. Zapraszamy do zapoznania się z nim. Pozwoli on na szybsze zrozumienie jak działa nasz system monitoringu.
Help


Komentarze


Brak komentarzy - możesz być pierwszy


Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?
ramka_3_tlo_3