Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

Analiza temperatury przestrzeni ładunkowej

Widok temperatury i trasy na mapie


Niektóre pojazdy przewożą ładunki czułe na zmiany temperatury. To właśnie żywność czy leki mogą być takim ładunkiem. Jest on narażony na uszkodzenie czy zepsucie sie pod wpływem nieprawidłowego jej poziomu. W takim przypadku osoby odpowiedzialne za taki ładunek powinny mieć możliwość kontroli tego parametru w czasie i przestrzeni. Pozwoli to na ustalenie w jakich warunkach przewożony był ładunek i czy ewentualne jego wady nie spowodowane są złymi warunkami transportu. Funkcje pozwalające na taka analizę zawiera nasz system do monitoriwania pojazdów i flot pojazdów.
Funkcje tu opisane mogą być realizowane przez lokalizatory mL300-CAN , mL300-Sonda oraz mL900-8p. Oczywiście aby można było wykonywać rejestrację poziomu temperatury konieczny jest czujnik. Należy zamówić go oddzielnie jako wykonanie specjalne. Lokaliazator mL300-1p będący podstawą zestawu "Monitoring Standard" nie posiada takiej funkcji.

Po zalogowaniu się w systemie należy przejść do Menu > Czujniki > Pomiar temperatury > Trasa przejazdu i tempratura.

Menu - temperatura pod mapą

Po wejściu na tę stronę pojawia się nam:
Mapa cyfrowa
Miejsce na wykres tempratury pod mapą
Kontrolki zakresów danych
Lista pojazdów
Temperatura pod mapą

Aby zobaczyć dane należy wybrać ich zakres, częstotliwość próbkowania i obiekt. Następnie przyciskając guzik "Pobież dane" zlecić pobranie danych z serwera. Na obrazku widocznym powyżej widzimy zestaw przykładowych danych z trasy przejazdu pojazdu i pomiar temperatury z tej trasy na wykresie pod mapą. Jak widać nasz monitoring GPS w sposób dokadny obrazuje sytuację w przestrzeni ładunkowej pojazdu testowego. Widać dokładnie jej wzrost w ciągu dnia i nocny spadek do poziomu 12 stopni Celsjusza.
Materiał video
Jest też dostępny materiał video pokazujązy jak działają opisane tu funkcje. Zapraszamy do zapoznania się z nim. Pozwoli on na szybsze zrozumienie jak działa nasz system monitoringu.
HelpKomentarze


marek     napisał dnia 2012-11-03 17:04:01

W mojej chłodni to tego typu monitoring jest bardzo potrzebny. Przewożę żywność i czasami się coś zepsuje. W takiej sytuacji ma dowód, że powodem takich problemów nie była zbyt wysoka temperatura w moim aucie.Awer     napisał dnia 2012-11-06 08:45:16

Ja z kolei przewożę leki. W kilku autach mam tego typu rozwiązanie i sprawdza mi się ono. Poz tym dystrybutorzy wymagają już aby monitoring GPS obejmował też kontrolę temperatury. Chcą mieć pewność, że leki jadą w odpowiednich warunkach do apteki.

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?

ramka_3_tlo_3