Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

Raporty z tras i postojów

Gdzie jeździł samochód a gdzie stał


Analiza danych

Gdy powiedzmy pojazd serwisowy czy dostarczający pieczywo wykonuje wiele, czasami kilkadziesiąt róznych zadań w terenie, bardzo trudno prześledzić jego zachowanie. Często analizując taką trasę przejazdu wprost na mapie nie możemy poradzić sobie z natłokiem danych z systemu. W takiej sytuacji najlepiej sprawdza się raport "Trasy i postoje". W syntetyczny sposób pokazuje przejechane trasy przez pojazd w formie tabeli. Taki widok jest bardzo pomocny w określeniu zasadności jazd i ilosci przejechanych kilometrów. To z kolei ma wielkie znaczenie w kwestii oszczędności paliwa i co za tym idzie kosztach własnych firmy.
Niniejszy artykuł pokazuje jak się takim raportem posługiwać i jakie są zawarte w nim dane.

Ten typ raportu pozwala na:
Analizowanie przejechanych tras
Analizowanie postojów
Analizowanie przejechanych tras i odbytych postojów


Filmowa prezentacja omawianej funkcji
Aby przejść do tego raportu należy wejść do systemu i następnie przejść do Menu > Raporty > Raporty generowanie w systemie > Trasy i postoje.

Menu raporty - trasy i postoje

Po wejściu na tę stronę ukazuje się ekran zawierający:
Miejsce na dane w formie tabeli
Kontrolki wyboru czasu i zakresu
Lista pojazdów

Raporty - trasy i postoje

Uwaga. Raporty jakie generowane są w tym miejscu pochdzą z danych jakie zawiera nasz system w chwili pobierania raportu. Może tak się okazać, że z powodu problemów z siecią GSM nie ma pełnej łączności z lokalizatorem GPS który to nie wysłał wszyskiech danych na serwer. Ma on je zapisane w swojej pamięci. Z tego powodu czasami dane w tabeli moga być niekompletne i nieco mylące. Najlepiej więc analizować dane z opóźnieniem czyli powiedzmy z dnia wczorajszego.

Dane - trasy i postoje
Jak widać na powyższym obrazku po wybraniu zakresu czasowego, rodzaju danych i pobraniu ich z serwera ukazuje się nam tabela zawierająca:
Adres początkowy trasy
Adres końcowy trasy
Czas jazdy
Przejechany dystans w kilometrach
Sumę narastającą dystansu
Srednią prędkość
Adres postoju po zakończeniu trasy
Czas trwanai postoju
Zakres czasowy trwania postoju

Dodatkowo mamy jeszcz dostępny link "Pokaż trasę na mapie". Po jego naciśnięciu możemy zobaczyć na podkładzie mapowym wybraną trasę.

Dane wybranej trasy

Jeżeli chcemy analizować tylko trasy albo tylko postoje to należy dokonać selekcji danych w kontrolce ponad mapą. Po jej dokonaniu należy wybrać pojazd i pobrać dane. Na obrazku poniżej widzimy selekcję która pokazuje tylko postoje pojazdu.

Tylko postoje

Na koniec warto wspomnieć o pożliwości eksportu danychw formacie Excel i Word. Odpowiednie guziki znajdują się na dole omawianego ekranu.Komentarze


Tolek     napisał dnia 2012-11-03 10:12:01

Uważam, że ten raport jest bardzo pomocny. Moi serwisanci pracują w terenie i kręcą się po mieście całymi dniami. Bardzo trudno jest przeanalizować to co robili. Dzięki temu raportowi mam cały dzień podzielony na trasy i wskazane wszystkie postoje. To bardzo ułatwia analizę tego co działo się cały dzień. Bardzo przydało by się aby kierowca mógł w programie opisywać swoje przejechane trasy i wizyty u klientów. To by bardzo pomogło w analizie dnia pracy.Monitoring GPS     napisał dnia 2012-11-03 10:14:37

W najbliższym czasie planujemy przygotowanie aplikacji dla kierowców. Będą mogli w niej opisywać to co robili. Taki raport będzie konfrontowany z faktycznym przebiegiem pojazdu na mapie. Pozwoli to na bardzo dokładną analizę dnia pracy i rozliczenie z powierzonych zadań.Edzio     napisał dnia 2012-11-06 09:15:54

Mi z kolei podoba się możliwość analizowania każdej trasy osobno na mapie. Można sobie kierowcę posadzić przy biurku o dokładnie przepytać gdzie i po co jechał danego dnia. I nie będzie już, że nie wiem czy nie pamiętam.Jan     napisał dnia 2014-10-03 14:51:31

Faktycznie na filmie widać lepiejEwka     napisał dnia 2014-10-14 10:43:01

Faktycznie często robię ten raport. Jest tam wszystko czego potrzebuję.

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?ramka_3_tlo_3