Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

Przydzielanie kierowców do samochodów

Jak zarządzać kierowcami i ich pojazdami we flocie


Prowidłowo zarządzana flota pojazdów to nie tylko samochody. To też kierowcy którzy się nimi poruszają. Aby prawidłowo zarządzać flotą pojazdów przy pomocy monitoringu GPS należy dokonać przydziału kierowców do pojazdów w systemie. To pozwoli na lepszą identyfikację problemów i łatwiejsze ustalenie osób odpowiedzialnych za konkretne czynności dotyczące pojazdu. Niniejszy artykuł pokazuje jak to zrobić.

W pierwszej kolejności należy wprowadzić dane kierowców do naszej bazy danych. W tym celu po zalogowaniu się do systemu należy przejść do Menu > Obiekty > Kierowcy > Lista kierowców. W tym miejscu prowadzona jest baza danych wszystkich kierowców w firmie.

Menu - lista kierowców

Dodanie nowego kierowcy

Po przejściu do strony listy kierowców widzimy miejsce na nową listę lub samą listę. Aby dodać pierwszego kierowcę należy nacisnąć link "Dodaj nowego kierowcę". Po wykonaniu tej czynności otwiera się formatka pozwalająca na wpis nowych danych. Dane wpisywnane w tym miejscu będą wyświetlane na listach pojazdów w innych miejscach systemu. Jest to bardzo pomocna funkcja bo widoczne są nie tylko pojazdy ale też kierowcy odpowiedzialni za nie. To pozwala na łatwiejsze zarządzanie naszą flotą pojazdów.

Formatka ta zawiera:
Imię
Nazwisko
Mail
Przypisany kontakt

Należy uzupełnić dane. Komentarza wymaga pozycja "Przypisany kontakt". Tu w liście rozwijanej widzimy tylko te kontakty które są numerami telefonów. Tylko taki kontakt można tu zapisać. Powód jest następujący. W wielu miejscach programu można znaleźć formatki pozwalające na bezpośrednie wywsyłanie SMS-ów do kierowców na ich telefony komórkowe. Można to zrobić jedynie wtedy gdy zdefiniujemy odpowiedni kontak i przypiszemy go do danego kierowcy. Robi się to właśnie w tym miejscu programu.

Teraz należy przeprowadzić przydział kierowców do konkretnych pojazdów. Po wykonaniu tej opracji dane kierowcy będą wyświetlać się pod danymi pojazdu na różnego rodzaju zestawieniach i listach. Aby wykonać taki przydział należy przejść do Menu > Obiekty > Kierowcy > Przydział kierowców do obiektów.

Menu - przydział kierowców
W oknie które służy przydziałowi kierowców do pojazdów mam dwie listy:
Lewa lista zawiera dane kierowcy i aktualny przydział
Prawa lista zawiera listę pojazdów

Lista przydziałowa kierowców

Aby przydzilić kierowcę do pojazdu należy kliknąć ikonę edycji jaka znajduje się w lewej liście. Następnie w oknei edycyjnym z listy rozwijanej wskazać przydzieleny pojazd i datę od której wybrany kierowca jest przydzielony do wskazanego samochodu.
Komentarze


Brelo     napisał dnia 2012-11-04 07:26:01

Brakuje tylko trochę możliwości wklejenia zdjęcia kierowcy. Przy większej ilości samochodów to byłoby pomocne. Jednak lepiej i szybiej zapamiętuje sie obrazki.Monitoring GPS     napisał dnia 2012-11-06 08:36:41

Obecnie pracujemy nad nową wersją naszego programu do monitorowania pojazdów. Planujemy właśnie dodanie możliwości wklejania zdjęć kierowców do systemu. Na pewno poprawi to czytelność prezentowanych danych.Julek     napisał dnia 2013-05-07 20:56:00

Przydało by się też miejsce na dane z jego dowodu osobistego i prawa jazdy. Czasami te dane są niezbędne a kierowca w trasie ...

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?

ramka_3_tlo_3