Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

Przesłanie trasy do nawigacji

Jak wysłać kierowcy trasę do nawigacji w samochodzie


Zarządzanie flotą pojazdów często wymaga szybkiego i sprawnego przesłania do kierowcy informacji o trasie jaką ma pokonać. Można oczywiście zrobić to dzwoniąc do kierowcy czy wysyłając mu SMS-a. Ale najlepszym sposobem jest przesłanie bezpośrednio do nawigacji w samochodzie trasy jaką ma on pokonać. Ten artykuł opisuje jak to zrobić.

Aby można było przesłać dane do nawigacji samochodowej trzeba ją po pierwsze mieć. Nasz system monitoringu pozwala na przesłanie trasy do nawigacji firmy NaviExpert zainstalowanej na dowolnym urządzeniu przenośnym z systemem Android. Każda tego typu instalacja posiada indywidualny numer. Ten numer należy wprowadzić do naszego systemu przypisując go do danego pojazdu. W tym celu po zalogowaniu się w systemie wchodzimy do Menu > Obiekty > Lista pojazdów. Następnie przechodzimy do edycji pojazdu w którym zainstalowana jest nawigacja. W oknie edycji znajduje się pole "ID nawigacji". To właśnie w tym polu wpisujemy unikalny numer instalacji programu nawigacyjnego z urządzenia przenośnego.


Menu - Id nawigacji

W następnaj kolejności należy przygotować trasę jaką będziemy przesyłać do nawigacji w samochodzie. W tym celu wchodzimy do Menu > Lokalizacje > Aktualne pozycje obiektów na mapie > Widok z planowaniem trasy . W pierwszej kolejności wybieramy pojazd z listy po prawej stronie mapy. Ma być to ten pojazd dla którego planujemy trasę. Następnie klikając na mapę określamy punkt docelowy na mapie. Możem też go wyszukać za pomocą wyszukiwarki adresów znajdującej się nad mapą. Teraz klikamy "Pokaż drogę do celu".

Na mapie pokazuje się nam trasa. Po kliknięciu "Wyślij" nastąpi wysłanie jej bezpośrednio do nawigacji wcześniej przypisanej do wybranego pojazdu.


Wyznaczona trasa

Po wykonaniu tej operacji, na ekranie nawigacji w wybranym pojeździe pokaże się trasa i punkt docelowy. Wystarczy rozpocząć nawigację jednym dotknięciem na ekranie.


Wyznaczona trasa na Androidzie


Komentarze


Brak komentarzy - możesz być pierwszy


Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?

ramka_3_tlo_3