Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

Kontrola przekroczeń prędkości na mapie

Analiza prędkości jazdy kierowcy


Kierowcy pojazdów firmowych, zwłaszcza samochodów dostawczych i kurierskich, znani są z pospiechu na drogach. Widać to niemal na każdym kroku. Ale coraz częściej osoby odpowiedzialne za transport w firmach przykładają większą wagę do tego co ich pracownicy robią na drogach. Objawia się to często w przyklejaniu plakietek na autach z komunikatem "Jeżeli jadę za szybko to zadzwoń ....". Jesto to oczywiście tylko częściowo skuteczne. Jednak nasz program do monitoringu samochodów daje mocne narzędzie do zarządzania tym tematem. Artkuł ten pokazuje jak należy dokonywać kontroli prędkości pojazdów. W pierwszej kolejności należy ustawić maksymalną prędkość do wybranego samochodu. To właśnie do tej prędkości odnosić się będzie nasz system. W tym celu należy przejść do Menu > Obiekty > Konfiguracja obiektów

Menu - Konfiguracja obiektów

W tym miejscu zobaczymy listę wszystkich obiektów zarejestrowanych w systemie. Aby ustawić maksymalną prędkość dla wybranego samochodu należy kliknąć ikonę edycji Edit w linii wybranego pojazdu.

Konfiguracja obiektów

Zobaczymy okno edycyjne. Należy odszukać pole "Prędkość maksymalna" i wpisać tam odpowiednią wartość. Najczęściej dla pojazdów osobowych i dostawczych wpisujemy 130 km/h. Dzięki temu będziemy informowani o przekroczeniach prędkości powyżej maksymalnej prędkości jaka obowiązuje w Polsce poza autostradami.

Edycja prędkości max

Po ustawieniu tej prędkości należy przejść w inne miejsce naszego programu do monitoringu GPS. Należy wejść do Menu > Zadrzenia > Przekroczenia prędkości > Na mapie. W tym miejscu będziemy mogli analizować sytuacje w którch miały miejsca przypadki przekroczeń prędkości.

Menu - przekroczenia na mapie

Ukazuje się nam w tym momencie ekran zawierający czystą mapę, kontrolki zakresu czasowego i listę pojazdów. Aby pobrać dane należy:


Wybrać zakres czasowy
Wskazać gęstość próbkowania trasy
Wybrać pojazd
Pobrać dane

Przekroczenia prędkości na mapie

Jak widać na powyższym obrazku badany pojazd przekroczył dopuszczalną prędkość 3 razy. Mapa pokazuje punkt w którym nastąpiło przekroczenie prędkość. Po kliknięciu na znaczek obrazujący punkt przekroczenia zobaczymy dymek z dokładnymi informacjami.

Przekroczenia prędkości dymek

Jak więc z tego dokładnie widać można w sposób dokładny analizować prędkość poruszających się pojazdów i mieć pełną kontrolę nad ich maksymalną wartością. Większa to bezpieczeństwo ładunków, pojazdów i samych kierowców. Wymusza bowiem odpowiednie zachowania na drodze.
Komentarze


MAS-TEX     napisał dnia 2014-05-26 14:02:22

czy jest, lub bedzie możliwość ustawienia alertu o przekroczeniu predkosci max., który moze byc wysyłany jako upomnienie do kierowcy z automatu na jego telefon? Podobnie sie ma z dodawaniem nowych alertów dla zdefiniowanych obszarów na mapie. np wiem o czestych kontrolach na odcinkau x i chciał bym aby kierowca dostał informacje przy wieździe na taki obszar, że powinien szczególnie uwazać.Monitoring GPS     napisał dnia 2014-05-26 14:18:42

To bardzo ciekawa uwaga. Postaramy się przygotować odpowiednie funkcje pozwalające na realizację powiadamiania o przekroczeniu prędkości. Co do alertów wjazdu i wyjazdu ze stref to takie funkcje są dostępne obecnie w naszym systemie.MAS-TEX     napisał dnia 2014-05-26 14:45:23

Tak, jest info o wjeździe i wyjeździe do strefy, nie widzę jednak możliwości edycji samej treści alertu, tak aby przy ustanowieniu kilkunastu stref w calej polsce, mozna było wsyłać przypisane info np. wzmozone kontrole radarowe, mozliwa inspekcja drogowa, za 10km nasza stacja flotowa itp

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?

ramka_3_tlo_3