Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

Powiadomienia SMS o postoju i ruchu

Konfiguracja i działanie powiadomień SMS


Fragment mapy sms

Nasz program do monitoringu GPS posiada wiele ciekawych funkcji. Jedną z nich jest możliwość powiadamiania o ruchu i postoju pojazdu przez SMS. Ta funkcja realizowana jest za pośrednictwem naszej struktury informatycznej i nie pociąga za sobą dodatkowych koztów po stronie klienta. Oznacza to, że jest wliczona w roczną opłatę za nasze usługi. Niniejszy artykuł pokazuje jak skonfigurować takie powiadomienia.

Zanim jednak przejdziemy do konfiguracji kilka słów opisujących algorytm detekcji ruchu i postoju. Nasze lokalizatory GPS stale odczytują dane o pozycji geograficznej. Algorytm w nich zawarty porównuje kolejne odczyty i na tej podstawie stwierdza czy pojazd znajduje się w ruchu i też stoi w miejscu. Nie potrzebuje do tego żadnych informacji z instalacji samochodu. Jest to sposób bardzo wygodny i pozwala na łatwą instalację trackera GPS w samochodzie. Nie jest konieczne podłączanie dodatkowego wejścia "za stacyjką" w celu stwierdzenia czy samochód ma włączony silnik.

Konfiguracja Obiektow
Aby skonfigurować wysyłanie powidomień SMS należy:
Zalogować się w systemie
Wejść do Menu > Obiekty > Knfiguracja obiektów


Ekran który zostanie pokazany w tej chwili można zobaczyć poniżej. Widzimy tu listę pojazdów oraz jego konfigurację. Jest tu sporo parametrów ale w tej chwili zajmować się będziemy tylko powiadomieniami SMS. Możliwe jest ustawienie powiadomienia na jeden telefon.

Edycja danych SMS


Po kliknieciu na znaczek edycji znajdujący się po prawej stronie każdej linii ukaże się okno edycyjne. Na jego dole znajduje się sekcja "Funkcja alertu ruchu wysyłana SMS-em". To w tym miejscu odbywa się konfiguracja tych funkcji.

Opis poszczególnych pól w kolejności:
Czy funkcja jest aktywna
Od której godziny ma działać wysyłanie SMS
Do której godziny ma działać wysyłanie SMS
Na jaki numer wysyłać SMS-y


Po ustawieniu tych funkcji system będzie wysyłał SMS w przypadku gdy w wyzanczonych godzinach pojazd ruszy z miejsca lub się zatrzyma. Aby wyłączyć tę funkcję wystarczy odznaczyć pole "Czy włączyć alert ruchu". Reszta pól może pozostać wypełniona.
Opisana tutaj funkcja jest niesłychanie przydatna. Już wielokrotnie zaalarmowała naszych klientów o tym, że ich pojazd został właśnie skradziony. W takim wypadku szybki telefon na policję i informacja gdzie jest samochów pozwoliły na szybkie jego odzyskanie.Komentarze


Tadeusz     napisał dnia 2012-10-31 20:21:10

Jeżeli w aucie zainstalowany jest najprostszy monitoring w wersji "Monitoring Standard" to w jaki sposób on wie kiedy rozpoczyna się postój a kiedy rusza pojazd? Nie jest przecież podpięty za stacyjką więc nie wie kiedy włączamy silnik.Monitoring GPS     napisał dnia 2012-10-31 21:10:16

Lokalizatory naszej produkcji serii mL300 i mL900 posiadają zaawansowany algorytm wykrywania ruchu na podstawie danych GPS. Dzięki temu pojazd nawet z najprostszym naszym lokalizatorem typu mL300-1p wykrywa ruch i postój. Dzięki temu możemy wysyłać powiadomienia SMS o tych zdarzeniach. Dodatkowo zaletą tego rozwiązania jest to, że jeżeli auto zostanie ukradzione i postawione na lawecie to nasz lokalizator ukryty w samochodzie też wykryje ruch i wyśle alartm SMS-em.Aku     napisał dnia 2013-10-17 10:47:51

Faktycznie wykrywanie ruchu w mL300-1p jest OK. Ponieważ dane do tej funkcji pobiera z satelitów GPS, ruch jest wykrywany nawet gdy nikt nie odpalił motoru. To mi się podoba.

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?ramka_3_tlo_3