Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

Kontrola prędkosci pojazdów

Wykres prędkości pojazdu i trasy jaką pokonał


Fragment mapy V max

Jednym z wielu aspektów kontrolowania pojazdów firmowych jest ich prędkość. Wiadomo, że kierowcy chcieliby wykonać swoje zadania jak najszybciej. Czasami są dodatkowo naciskani przez terminy narzucane przez zleceniodawców. To tworzy atmosferę pośpiechu i często rodzi kolizje i wypadki. Aby zapanować nad tym aspektem monitoriwania floty nasz porgram udostępnia funkcję wykresu prędkości pojazdu i trasy na mapie.

Kontrola prędkości pojazdów pozwala na:
Ustalenie czy pojazd nie przekracza prędkości maksymalnych
Określenie jaki jest styl jazdy kierowcy
Jakie pojazd uzyskuje prędkosci na trasach

Aby rozpocząć analizę prędkości poruszania się pojazdu w terenie należy zalogować się w naszym programie do monitoringu GPS. Następnie należy przejść do Menu > Lokalizacje > Wykonane lokalizacje na mapie z wykresem prędkości. Jest to strona która jest bardzo pomocna w określaniu szybkości jakie uzyskuje pojazd.

Menu - lokalizacje z wykresem prędkości

Ekran składa się z kilku elementów. Są to:
Mapa
Pole wykresu prędkości pod mapą
Pole wyboru zakresu czasowego
Lista pojazdów

Prędkość pod mapą - czysty ekran

Początek analizy prędkości pojazdu rozpoczyna się od pobrania danych. Należy wybrać zakres czasowy jaki będziemy analizować, częstotliwość próbkowania danych oraz pojazd do analizy. Następnie pobieramy dane z serwera i otrzymujemy trasę przejazdu wyrysowaną na mapie i wykres prędkości pod spodem.

Prędkość pod mapą - trasa i wykres

Jak widać na obrazku powyżej, wykreśloną mamy drogę jaką przebył pojazd wybranego dnia a pod spodem wykres prędkosci samochodu. Na mapie oznaczone są też dodatkowo postoje pojazdu. Analiza tego konkretnego przypadku pokazuje, że kierowca wybranego do analizy pojazdu przekroczył prędkość 140 km/h. Poruszal się wtedy drogą nie będącą autostradą. Jest to więc sygnal dla osób zarządzających flotą pojazdów aby zwrócić kierowcy uwagę na technikę jazdy. Zwiększy to zapewne jego bezpieczeństwo, bezpieczeństwo ładunku i samego pojazdu.Materiał video
Jest też dostępny materiał video pokazujązy jak działają opisane tu funkcje. Zapraszamy do zapoznania się z nim. Pozwoli on na szybsze zrozumienie jak działa nasz system monitoringu.
HelpKomentarze


Miki     napisał dnia 2012-11-03 09:59:52

No ta funkcja mi się bardzo podoba. Mam 3 kierowców i ciągłe problemy z ich mandatami. Już wiele razy z nimi rozmawiałem ale problem zostaje ciągle bez zmian. Ja się ich zapytać czy jeżdżą za szybko to oczywiście "nie". Że ten mandat to tylko przypadek bo się zamyślili. A teraz to po prostu mam czarno na białym co się dzieje z prędkością auta prosto z systemu. Skończą się gadki o tym, że kolejny mandat za prędkość to był tylko wypadek przy pracy. Chyba w końcu założę w moich autach te GPS-y.Wacek     napisał dnia 2012-11-03 16:59:35

Niestety często sami właściciele firm są sobie winni.Dają kierowcom zadania praktycznie nie do wykonania. A potem często się dziwią, że przychodzą mandaty do firmy.Jola     napisał dnia 2016-05-23 09:50:29

Nie zawsze zadania są nie do wykonania. Często pracownik pracuje tylko wtedy gdy "szef patrzy". A to patrzenie to właśnie monitorowanie pojazdów. Jak to się mówi - ufaj i kontroluj.

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?
ramka_3_tlo_3