Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

Konfiguracja trackera

Jak skonfigurować lokalizator GPS


Lokalizator GPS mL300-1p

Tracker GPS po zainstalowaniu w pojaździe jest w pełni przygotowany do pracy. Ma w sobie zestaw podstawowych ustawień zgodny z tym czego najczęściej oczekują nasi klienci. Można jednak zmienić te ustawienia w taki sposób, by odpowiadały indywidualnym potrzebom. Podstawowymi prametrami jakie można konfigurować w naszych urządzeniach to zakresy czasowe w jakich mają pracować. Domyślnie tracker pracuje w trybie 24/7 czyli bez przerwy. Ale czasai powstaje konieczność wyłączania go na przykład w niedzielę. Cała konfiguracja naszego lokalizatora odbywa się z poziomu aplikacji. Nie trzeba wysyłać w tym celu uciążliwych komend SMS.

Aby skonfigurować ustawienia lokalizatora GPS należy:
Zalogować się w systemie
Wejść do Menu > Obiekty > Konfiguracja obiektów


Ekran który zostanie pokazany w tej chwili można zobaczyć poniżej. Widzimy tu listę pojazdów oraz jego konfigurację. Jest tu sporo parametrów ale w tej chwili zajmować się będziemy ustawiniami bazowymi.

Konfiguracja Obiektow czasy


Po kliknieciu na znaczek edycji znajdujący się po prawej stronie każdej linii ukaże się okno edycyjne. Można tu zmieniać parametry pracy lokalizatora GPS w zakresie czasu pracy - dni tygodnia o godzin.

Edycja danych
Opis poszczególnych pól w kolejności:
Zaznaczenie w które dni tygodnia ma działać lokalizacja
W jakich godzinach ma działać lokalizacja
Limit maksymalnej prędkości


Po wykonaniu tych ustawiń lokalizator będzie pracować w wyznaczone dni i godziny. W pozostałym czasie będzie nieaktywny. Domyślnie lokalizator działa bez przerwy. Jest to najczęstrze ustawienie. Jeżeli nie ma ważnego powodu aby lokalizator nie pracował bez przerwy to tę opcję należy pozostawić bez zmian.
Limit maksymalnej prędkości to wartość powyżej którj na mapie z alertami będą pokazywać się znaczniki przekroczenia prędkości. Opis tej funkcji zanjdziecie Państwo w na naszych stronach.


Komentarze


kaktus     napisał dnia 2012-11-03 14:16:55

Fajnie, że całą konfigurację nadajnika GPS można zrobić z poziomu przeglądarki internetowej. Nie trzeba się męczyć wysyłając SMS-sy do urządzenia. To jest naprawdę wieka wygoda. Z tego co czytałem to właśnie podstawowa różnica pomiędzy polską produkcją a chińczykami. Zresztą to naturalne, że jak jakaś firma projektuje system od początku do końca to jest on spójny i wygodny w użyciu. Jeżeli natomiast adaptuje się lokalizatory GPS od innych producentów to zawsze wyjdzie jakiś problem z integracją.Monitoring GPS     napisał dnia 2012-11-03 14:18:51

Właśnie tak jest. Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy cały system monitoringu od początku. Oprogramowanie serwera i lokalizatora GPS jest naszej produkcji. Dzięki temu nasz produkt jest tai wygodny w użyciu i łatwy do konfiguracji. Taki był nasz plan :)Janna     napisał dnia 2015-06-22 08:49:17

Czy można wyłączyć działanie gps-a w weekendy ?

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?
ramka_3_tlo_3