Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

Menu mapy czyli co wyświetlać na mapie

Jak określić widoczność elementów mapy i trasy


Menu mapy

Wyświetlając mapę z trasą przejazdu samochodu mamy udostępnione menu mapy pozwalające na określenie jakie infomacje maja być wyświetlone dodatkowo. Menu to znajduje się najczęściej ponad mapą po jej prawej stronie.

Dostępne są następujace możliwości:
Pokaż postoje
Pokaż POI
Pokaż punkty danych
Pokaż kierunki
Wyczyść mapę


Rozwinięte menu mapy

Pokaż postoje to opcja pozwalająca na wyświetlanie na mapie czarnych ikon z numerem postoju. Ikony te pozwalają na stwierdzenie, gdzie na trasie przejazdu miał miejsce postój obiektu. Jest to bardzo pomocne przy analizowaniu danych. Ikony postojów są interaktywne i po klinieciu na nich otrzymaujemy informacje dodatkowe.

Są to w kolejności:
Data rozpoczęcia postoju
Czas trwania postoku
Adres danego punktu
Numer porządkowy pod jakim znajduje się punkt w tabeli pod mapą
Dymek - postój

Pokaż POI to opcja zezwalająca na wyświetlanie na mapie punktów zdefiniowanych. Te punkty to nic innego jak tylko naniesione na mapę informacje o siedzibie firmy, miejscach gdzie znajdują się kontrachenci i klienci, miejscach docelowych , itp. Wyświetlanie ich na mapie pomaga w określeniu czy samochód pojechał tam gdzie powinien. Oczywiście ten przycisk też jest interaktywny.

Pokaż punkty danych to możliwość włączenie i wyłączenia zielonego krzyżyka oznaczającego miejsce wykonania próbki GPS. Jest to kwestia tego jak dokładnie analizować będziemy trasę przejazdu pojazdu na mapie. Monitoring GPS dostrcza bowiem bardzo dużo danych ale nie koniecznie wszystkie wymagają dokładnej analizy. Znak ten jest interaktywny i po jego naciśnięciu wyświetlają się dodatkowe informacje.

Dymek - punkt pomiarowy

Pokaż kierunki to mała niebieska strzałeczka wyświetlana obok trasy przejazdu. Jest ona bardzo przydatna w terenie zabudowanym. Analiza trasy przejazdu pojazdu jest o wiele łatwiejsza jeżeli ją włączymy. Natomiast jeżeli samochód pokonuje długą trasę w jednym kierunku to ten typ informacji jest zbedny i mozna go wyłączyć. Ten znak nie jest interaktywny.Komentarze


Julia     napisał dnia 2012-11-03 07:44:54

Bardzo ciekawa funkcjonalność. Mi najbardziej podoba się oznaczanie kierunków na mapie. Czasami w gąszczu zakrętów trasa wygląda jak poplątany sznurek. Jeżeli jednak obok widzę sztrzałki kierunkowe to całość daje się już lepiej analizować.Elka     napisał dnia 2014-02-09 13:41:47

Widzę, że pojawiła się nowa funkcja - kreślenie trasy bez zaznaczania kierunków. Działa znacznie szybciej niż pełna wersja. To fajnie, bo czasami wystarczy tylko wykreślenie trasy na mapie. Reszta informacji jest zupełnie zbędna a liczy się szybkość prezentacji na mapie.Julia     napisał dnia 2014-10-20 20:55:46

No nawet ostatnio widzę że chodzi dużo szybciej. Na pewno coś zmienili.Elka     napisał dnia 2018-06-05 07:19:01

Tak. To najczęściej używany widok tej aplikacji do monitorowania samochodów w naszej firmie. Faktycznie chodzi szybko i pewnie. Nie pamiętam aby serwer był niedostępny czy pojawiały się jakiekolwiek problemy z danymi.

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?
ramka_3_tlo_3