Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

Dodatkowe informacje z mapy

Widok szczagółowy trasy przejazdu - dodatkowe dane


System monitoringu pojazdów zbiera dane przesyłane z trackera GPS zainstalowanego w samochodzie wlaściwie bez przerwy. Aby te dane były udostępniane w sposób pozwalający na ich analizę przygotwaliśmy szereg stron www. Jedną z nich jest omawiana strona widku szczegółowego. Zawiera ona sporo danych widocznych zaraz po ich pobraniu, ale jest też tam dużo danych ukrytych w mapie i pod nią. W tym artykule pokażemy jak do tych danych dotrzeć.
Po wejściu na stronę Menu > Lokalizacje > Wykonane lokalizacje obiektu na mapie i pobraniu danych zobaczymy ekran podobny do tego pokazanego poniżej.

Mapa z trasą

To co znajduje się na mapie widać gołym okiem. Jest to trasa przejazdu wybranego pojazdu w okresie o jaki nam chodzi. Ale na mapie znajdują się różne znaki. Większość z nich jest interaktywna czyli po kliknięciu na nie możemy spodziewać się nowy informacji. I jest tak w istocie. Ale po kolei.
Pierwszym znaczkiem na mapie jaki można zauważyć to zielony krzyżyk. Jesto to znak pokazujący nam punkt w którym zapisana została próbka danych przez lokalizator GPS a anstępnie wysłana na nasz serwer. W tym wypadku są to dane czasowe i geograficzne. Po kliknieciu na znak krzyża ukazuje się nam dymek z informacjami na temat danego punktu pomiarowego.

Każdy z punktów reprezentuje sobą następujące dane:
Data i godzina wykonania
Koordynaty geograficzne
Adres danego punktu
Numer porządkowy pod jakim znajduje się punkt w tabeli pod mapą


Dymek - punkt pomiarowy Dymek - postój

Dzięki temu możemy dokładnie przeanalizować trasę przejazdu i wyjaśnić wszelkie wątpliwości z kierowcą. Mamy bowiem do dyspozycji nie tylko trasę na mapie ale adresy i daty wykonania lokalizacji.Jak to widać wyrażnie na obrazku powyżej, występują na mapie czarne znaki z białymi numerkami. Każdy taki znak oznacza postój pojazdu. Dzięki zaawansowanemu algorytmowi naszych lokalizatorów możemy przeprowadzić detekcję postoju i ruchu pojazdu oraz oznaczyć ją na mapie. W trakcie postoju nie gromadzimy bez potrzeby danych, które tylko zaśmiecają obraz trasy. Po kliknięciu na taką ikonę z numerkiem otrzymujemy dodatkowe informacje w formie dymku.

Są to w kolejności:
Data rozpoczęcia postoju
Czas trwania postoku
Adres danego punktu
Numer porządkowy pod jakim znajduje się punkt w tabeli pod mapą

Dzięki tym informacjom możliwe się staje przeanalizowanie czasów postojów pojazdu i sprawdzenie ich miejsca. Jest to bardzo przydatna funkcja naszego systemu.
Kolejne dwa znaki jakie występują na mapie to żółty domek i niebieski samochód. Pierwszy z nich oznacza początkową pozycję pojazdu w okresie jaki został wybrany. Natomiast niebieski samochodzik obrazuje nam pozycję ostatnią w wybranym okresie. Klikniecie na jedną lub drugą ikonę otwiera nam dymek z dodatkowymi informacjami. Są to czasy wykonania pomiarów i adresy pomiarów.

Dymek - początek trasy Dymek - koniec trasy

Na mapie możemy też odszukać punkty oznaczone flagami w różnych kolorach. Są to punkty użytkownika (POI). Są to punkty które każdy z użytkowników może dowolnie umieszczać na mapie. Kliknięcie takiego punktu wyświetla dymek z jego nazwą, kategorią i adresem. Punkty te często oznaczają siedzibę firmy, miejsca gdzie znajdją się firmy współpracujące czy serwisy samochodowe. Tego typu znaki stosoane sa czesto przez naszych klientów. Wprowadzają one ład na mapie. Wiadomo, że firmowe pojazdy odwiedzają ciągle te same punkty.
Materiał video
Jest też dostępny materiał video pokazujązy jak działają opisane tu funkcje. Zapraszamy do zapoznania się z nim. Pozwoli on na szybsze zrozumienie jak działa nasz system monitoringu.
Help


Komentarze


Brak komentarzy - możesz być pierwszy


Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?
ramka_3_tlo_3