Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

Dokładna analiza poziomu paliwa

Zapisy w odniesieniu do dokładnego czasu pomiaru


Czasami, gdy zachodzą wątpliwości co do czasu i miejsca wykonania tankowania czy upustu paliwa w zbiorniku, potrzebny jest dokładny, tabelaryczny widok zapisów poziomu paliwa w zbiorniku w odniesieniu do czasu zapisu w naszych bazach danych. Zanim jednak przejdziemy do omawiana tego widoku jedna istotna uwaga. Lokalizatory GPS naszej produkcji posiadają zaawansowany algorytm wykrywania ruchu i postoju pojazdu. Dzięki temu gdy pojazd stoi w miejscu nie przesyłamy na serwer danych o położeniu geograficznym. Przysyłamy tylko dane o innych parametrach takie jak na przykład poziom paliwa. Wobez tego, gdy analizujemy dane dotyczące paliwa na widokach z mapą, nie są dokłdnie obrazowane zdarzenia jakie miały miesce w trakcie postoju pojazdu. Widać je dopiero w omawianym widoku. Jeżli więc w trakcie wielogodzinnego postoju pojazdu będzie miała miejsce kradzież paliwa z baku, to ustalenie dokładnego czasu tego zdarzenia będzie możliwe właśnie na tej stronie.

Zaczniemy od zalogowania się w naszym systemie. Następnie proszę przejść do Menu > Analogowe - Paliwo w zbiorniku i napięcia > Wszystkie odczyty z sond - szczegóły.

Menu - paliwo szczegóły

Na stronie którą widac poniżej zobaczymy:
Tabelę z odczytami danych
Kontrolki zakresu czasowego
Listę żródła danch
Listę pojazdów
Wykres poziomu paliwa
Paliwo - wszystkie odczyty

Po wybraniu odpowiedniego zakresu danych i kliknieciu na wybrany pojazd zobaczymy dane. W tabeli zobrazowane mamy dokładne czasy wykonania pomiarów a pod spodem wykres poziomu paliwa w zbioniku w badanym czasie. Wykres i tabela są bardzo dokładne i szczegółowo pozwalają na analizę danych. Na obrazku powyżej widać zaznaczoną chwilę tankowania pojazdu a na wykresie widać ile litrów zatankowano.
Materiał video
Jest też dostępny materiał video pokazujązy jak działają opisane tu funkcje. Zapraszamy do zapoznania się z nim. Pozwoli on na szybsze zrozumienie jak działa nasz system monitoringu.
HelpKomentarze


kilian     napisał dnia 2012-11-03 10:03:53

Faktycznie można dokładnie, krok po kroku przeanalizować poziom paliwa w zbiorniku. W wypadku jego kradzieży ma to spore znaczenie. Zwłaszcza czas i miejsce zdarzenia. W baku ciągnika może być nawet 600 L ropy. To na dzisiejsze pieniądze ponad 3 000 złotych. Jest co kraść i na czym zarobić. A potem jak trzeba udowodnić komuś winę to taka analiza jest jak najbardziej pomocna.

Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?

ramka_3_tlo_3