Jesteś niezalogowany ...    Zaloguj się

Polecamy

Info

Najważniejsze info

Informacje o systemie monitoringu GPS.

Screen

Screen shots

Zrzuty ekranów naszego systemu.

Funkcje

Lista funkcji

Lista funkcji monitoringu GPS.

Funkcje

Cennik

Cennik usług monitoringu GPS.

Video

Video

Materiały video. Filmy pokazujące działnie monitoringu.

Instrukcja

Jak to zrobić

Artykuły pokazujące jak używać naszego programu

Faq

FAQ

Często zadawane pytania. Odpowiadamy.

Faq

Rozmaitości

Różne artykuły na tematy pokrewne. Motoryzacja, GPS, zarządzanie flotą ...

Faq

Technikalia

Artykuły techniczne na różne tematy związane z tematem monitoringu

Faq

Opinie

Opinie naszych klientów o systemie monitoringu pojazdów

Czasowe przydzielanie kierowców do samochodów

Jak zarządzać kierowcami i ich samochodami we flocie


Prowidłowo zarządzana flota samochodów to nie tylko same pojazdy. To też pracownicy którzy się nimi poruszają. W systemie monitoringu GPS dostępna jest funkcja pozwalająca na dynamicznym przypisywaniu kierowcy do pojazdu. Przypisanie odbywa się za pomocą aplikacji „PetSoft GPS Kierowca” do zainstalowania na smartfonie kierowcy. Aplikacja wymaga podłączenia z Internetem tylko na czas dokonywania przypisania do pojazdu. Poniżej znajduje się opis czynności jakich należy dokonać, aby wdrożyć tę funkcję w firmie.

W pierwszej kolejności należy pobrać na telefon kierowcy aplikację „PetSoft GPS Kierowca” z adresu http://www.monitoring-gps.net/m/GetGpsKierowca.aspx.
Następnie operator systemu monitoringu musi zalogować się do systemu Monitoringu GPS i w Menu > Obiekty > Kierowcy > Lista kierowców musi dodać pracownika, który pobrał aplikację mobilną. Należy wpisać co najmniej imię i nazwisko oraz PIN komunikatora (ważne). PIN jest unikalny i należy go przekazać kierowcy. Będzie on służył do zalogowania się w aplikacji mobilnej.
Po tak wykonanej wstępnej konfiguracji system jest gotowy do pracy. Kierowca może przypisać się do pojazdu a system będzie kontrolować jego jazdy.

Zalogowany

Autoryzacja kierowcy w pojeździe
Kierowca rozpoczynający pracę powinien dokonać zalogowania się (przypisania) do pojazdu. Ta czynność odnotowana będzie w systemie i od tej chwili trasa przejazdu wybranego samochodu będzie notowana w systemie jako jazda z konkretnym kierowcą.

Logowanie się w aplikacji
Logowanie się w aplikacji. W aplikacji „PetSoft GPS Kierowca” należy w pierwszej kolejności zalogować się jako kierowca. W tym celu podajemy:

Nazwę konta – należy podać nazwę konta na naszym serwerze
PIN – podać PIN jaki został przydzielony pracownikowi

Po zalogowaniu się w aplikacji mobilnej kluczyk logowania zmienia kolor z czerwonego na zielony. Oznacza to prawidłowe zalogowanie się. Pojawia się też imię i nazwisko zalogowanego kierowcy.

Przypisanie się do pojazdu
Teraz kierowca powinien dokonać przypisania się do pojazdu. W tym celu w aplikacji mobilnej wybieramy ikonę pojazdu. Przechodzimy do listy pojazdów.Na liście pojazdów dostępne są ikony aktualnego stanu zalogowania:

PrzypisanyZiel
Żółty – pojazd wolny
Zielony – pojazd przypisany innemu kierowcy
Czerwony – pojazd przypisany kierowcy zalogowanemu do tej aplikacji

Przypisanie do pojazdu
Kierowca może dokonać przypisania się do wolnego pojazdu, czyli tam, gdzie ikona jest żółta. Po przypisaniu nazwa pojazdu pojawi się na ekranie.

Zakończenie przypisania do pojazdu
Kierowca klikając na ikonę z czerwonym kolorem kończy przypisanie. Oznacza to, że od tej chwili ruch pojazdu nie będzie przypisywany już temu kierowcy.

Po zakończeniu opisanych operacji aplikację można wyłączyć.

Po tym jak kierowca zalogował się do pojazdu, w Menu > Zdarzenia > Autoryzacja kierowców w pojazdach > Historia autoryzacji widać, że kierowca jest przypisany do pojazdu. W menu > Obiekty > Kierowcy > Przydział kierowców do obiektów widać też przydział kierowców do pojazdów. UWAGA: Można tam też dokonać przydziału kierowcy ręcznie do pojazdu. Ale ręczny przydział nie może być zmieniony przez kierowcę z aplikacji. Jeżeli decydujemy się na model przydziału kierowców z aplikacji „PetSoft GPS Kierowca” zmian manualnych nie wolno wykonywać. Przydzielenie kierowcy w systemie monitoringu jest wykonywane „na stałe” i nie może być zmienione przez kierowcę w aplikacji.

Raporty
W wyniku działania programu możemy uzyskać listę aktywności kierowców w pojazdach. Dostępna jest ona w Menu > Zdarzenia > Autoryzacja kierowców w pojazdach > Historia autoryzacji. Dostępna jest również trasa jaką przebył kierowca oraz informacje do kiedy do kiedy był przypisany do wybranego pojazdu.

Wiadomosci

Przesyłanie wiadomości
W menu > Obiekty > Kierowcy > Wiadomości można przesyłać wiadomości tekstowe do aplikacji „PetSoft GPS Kierowca” i odbierać z niej również informacje zwrotne informacje od kierowcy. Jeżeli w danych kierowcy wpisany zostanie numer telefonu oraz wykupiony zostanie pakiet SMS-ów, będą na numer telefonu kierowcy wysyłane notyfikacje SMS o nowych wiadomościach wysłanych z systemu do kierowcy. W systemie notowana i wyświetlana jest też informacja czy dana wiadomość została odczytana. Widzi ją kierowca i operator systemu monitoringu. Daje to pewność i kierowcy i operatorowi systemu monitoringu, że informacje zostały dostarczone i odczytane po obu stronach.
Szczegóły na http://www.monitoring-gps.net/faq/kierowca-nowa-wiadomosc.aspx




Komentarze


Brak komentarzy - możesz być pierwszy


Dodaj swój komentarz


Twój nick lub imię

Twój komentarz


Ile jest pięć dodać dziesięć ?





ramka_3_tlo_3